Silk&Spicy

Facebook

Silk&Spicy

Wyjątkowe bogactwo tysięcy smaków i aromatów. Połączenie dwóch najbardziej oryginalnych kuchni – japońskiej i tajskiej – w miejscu o niezwykłej atmosferze. Silk&Spicy to prawdziwa magia orientalnych potraw i niepowtarzalna podróż w egzotyczne zakątki kuchni azjatyckiej.

Nasza pierwsza restauracja powstała w 2008 roku w Juracie na Półwyspie Helskim i szybko zdobyła ogromną popularność wśród wielbicieli Orientu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom warszawskiej Klienteli otworzyliśmy kolejne restauracje – Thai Wok. Lokale Thai Wok znajdują się w największych, warszawskich galeriach handlowych (m.in. C.H. Złote Tarasy, Galeria Mokotów, C.H. Arkadia) i każdego dnia przyciągają szerokie rzesze fanów kuchni azjatyckiej. Zdobyte doświadczenie i chęć rozwoju sprawiły, że narodził się pomysł stworzenia zupełnie nowego, niepowtarzalnego miejsca, czego efektem jest powstanie Silk&Spicy na znanej i modnej ulicy Żurawiej, w samym centrum Warszawy.

Domeną Silk&Spicy jest kuchnia japońska uznawana za jedną z najlepszych na świecie. Daniem, które najlepiej podkreśla jej charakter jest tradycyjna japońska potrawa sushi, która występuje w wielu postaciach i łączy w sobie olbrzymią różnorodność smaków. W menu Silk&Spicy znajdziecie Państwo wiele rodzajów sushi oraz inne mniej lub bardziej znane japońskie przysmaki.

Obok kuchni japońskiej specjalizujemy się również w kuchni tajskiej. Sztuka kulinarna Tajlandii kształtowała się na przestrzeni wieków pod wyraźnym wpływem kuchni chińskiej z północy oraz kuchni indyjskiej z zachodu, stając się najbardziej wyrafinowaną kuchnią orientalną. Silk&Spicy łączy zatem zalety dwóch znanych, cenionych i najbardziej oryginalnych kuchni świata. Stawiamy nie tylko na estetykę przygotowania poszczególnych dań, ale przede wszystkim na składniki, z których korzystamy – w naszej kuchni obecne są wyłącznie najświeższe, oryginalne produkty i aromatyczne przyprawy. Wszystkie dania przygotowywane są z niezwykłą dbałością, a o najwyższą jakość serwowanych potraw i niepowtarzalność receptur dbają: doświadczony Sushi Master Tomasz Godlewski.

Jesteśmy pewni, że fani azjatyckich przysmaków znajdą u nas wszystko, czego oczekują. Na pewno urzeknie Was również atmosfera naszej restauracji. Eleganckie, ale przytulne i ciepłe wnętrza z ciekawymi zdobienia, są idealnym miejscem na lunch, biznesowe lub przyjacielskie spotkania, czy romantyczną kolację. Serdecznie zapraszamy w egzotyczną podróż, w trakcie której odkryjecie zupełnie nowe smaki Orientu.